Susumu RG1005N-2552-W-T5
RG1005N-2552-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2552-W-T5
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2552-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2552-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2552-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2552-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2552-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2552-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2552-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2552-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2552-W-T5
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 5% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
KIT DEV PRO ZIGBEE 1322X datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 3PH,7.5HP 5.5KW datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
70W 2X 24V DC INPUT 60-150V datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W T18 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN HDR MIX-TEK 6POS datasheet.pdf