Susumu RG1005N-3481-D-T10
RG1005N-3481-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3481-D-T10
Brief Description
RES SMD 3.48KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3481-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-3481-D-T10
QUANTITY
RG1005N-3481-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3481-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3481-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3481-D-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3481-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3481-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3481-D-T10
INSUL SLEEVE BLUE 18-.113/.125 datasheet.pdf
MOD INLET/CB/MED FILTER 15A PNL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 05POS R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 28PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf