Susumu RG1005N-3481-W-T5
RG1005N-3481-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3481-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3481-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-3481-W-T5
QUANTITY
RG1005N-3481-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3481-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3481-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3481-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3481-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3481-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3481-W-T5
IC DSP CTLR 16BIT 400MHZ 169BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 665K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf