Susumu RG1005N-3831-C-T10
RG1005N-3831-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3831-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3831-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3831-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-3831-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3831-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3831-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3831-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3831-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3831-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3831-C-T10
FOMM50 LEAD 2.5 TZ SC/PC-SC/PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CH20M22 F LGY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
EDGE/TAPE CLIP 1.57" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf