Susumu RG1005N-4122-B-T5
RG1005N-4122-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4122-B-T5
Brief Description
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4122-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-4122-B-T5
QUANTITY
RG1005N-4122-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4122-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4122-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4122-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4122-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4122-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-4122-B-T5
IC OPAMP GP 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 1200V 490A TO200AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A RCPT 5SKT PCB datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf