Susumu RG1005N-4122-C-T10
RG1005N-4122-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4122-C-T10
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4122-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-4122-C-T10
QUANTITY
RG1005N-4122-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4122-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4122-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4122-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-4122-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4122-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-4122-C-T10
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
GDT 250V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CABLE PIN datasheet.pdf