Susumu RG1005N-471-C-T10
RG1005N-471-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-471-C-T10
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-471-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-471-C-T10
QUANTITY
RG1005N-471-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-471-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-471-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-471-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-471-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-471-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-471-C-T10
CONN HEADER PIN VERT 12POS AU datasheet.pdf
CRIMPER OP BAR TERM COM 12-22AWG datasheet.pdf
IC LASER DRIVER 3.2GBPS SOT560 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 SMD datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 85NS 56TSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 14.9 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf