Susumu RG1005N-53R6-W-T1
RG1005N-53R6-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-53R6-W-T1
Brief Description
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-53R6-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-53R6-W-T1
QUANTITY
RG1005N-53R6-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-53R6-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-53R6-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-53R6-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-53R6-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-53R6-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-53R6-W-T1
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 420MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 13SIPHJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 6.4A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
150UF 200V 16X35,5 datasheet.pdf