Susumu RG1005N-60R4-C-T10
RG1005N-60R4-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-60R4-C-T10
Brief Description
RES SMD 60.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-60R4-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-60R4-C-T10
QUANTITY
RG1005N-60R4-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-60R4-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-60R4-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-60R4-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-60R4-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-60R4-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-60R4-C-T10
CONN RING 10-12 AWG #4 SOLIS datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI 14KSPS 20TSSOP datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf