Susumu RG1005N-750-B-T5
RG1005N-750-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-750-B-T5
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-750-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-750-B-T5
QUANTITY
RG1005N-750-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-750-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-750-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-750-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-750-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-750-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-750-B-T5
LED FIBER OPTIC 470NM BLUE datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1/8" X 800A CT SERIES TIPS datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf