Susumu RG1005N-82R5-C-T10
RG1005N-82R5-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-82R5-C-T10
Brief Description
RES SMD 82.5OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-82R5-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-82R5-C-T10
QUANTITY
RG1005N-82R5-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-82R5-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-82R5-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-82R5-C-T10
Related LinksRG1005N-8, RG1005N-82R5-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-82R5-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-82R5-C-T10
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC INVERTER 10-INPUT 24SOIC datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 4" 2A MED datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DISPLAY NUM 14.3MM 3DIGIT RED CC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf