Susumu RG1005P-1212-W-T5
RG1005P-1212-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1212-W-T5
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1212-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-1212-W-T5
QUANTITY
RG1005P-1212-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1212-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1212-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1212-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1212-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1212-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-1212-W-T5
REG SW 8V 2A HORZ datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT MG HD 6 RJ45 2FX SM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LACING TAPE NYLON 0.05" WHT datasheet.pdf
TOOL CONTACT LOCATOR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf