Susumu RG1005P-1271-C-T10
RG1005P-1271-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1271-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1271-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1271-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1271-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1271-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1271-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1271-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1271-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1271-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1271-C-T10
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 20-SOIC datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
FILTER ULTRA COMPACT 3A PCB datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FERRITE CORE P 100NH N48 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf