Susumu RG1005P-1330-B-T1
RG1005P-1330-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1330-B-T1
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1330-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-1330-B-T1
QUANTITY
RG1005P-1330-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1330-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1330-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1330-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1330-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1330-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1330-B-T1
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 2W AC NO M12 datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
TOOL CHANGER datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A TO220 datasheet.pdf