Susumu RG1005P-1330-B-T5
RG1005P-1330-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1330-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1330-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-1330-B-T5
QUANTITY
RG1005P-1330-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1330-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1330-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1330-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1330-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1330-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-1330-B-T5
CONN HEADER 10POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 30A TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
SW SNAP ACT SPST NC 15A 0.187" datasheet.pdf
CONNECTOR BLOCK SMA, ST, FC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 5H 300MA 55 OHM CHASS datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIPLEXER 2.4/5GHZ WLAN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 7W datasheet.pdf