Susumu RG1005P-163-C-T10
RG1005P-163-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-163-C-T10
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-163-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-163-C-T10
QUANTITY
RG1005P-163-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-163-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-163-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-163-C-T10
Related LinksRG1005P-, RG1005P-163-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-163-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-163-C-T10
IC GATE NOR 4CH 2-INP 16-QFN datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC DO204AC datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf