Susumu RG1005P-4642-B-T1
RG1005P-4642-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4642-B-T1
Brief Description
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4642-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-4642-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4642-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4642-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4642-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4642-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4642-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4642-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-4642-B-T1
RIVET BLIND 0.375" ALUM NATURAL datasheet.pdf
IC FILTR BUILDNG BLK TRPL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
JTAG EMULATOR FOR ARM CORES datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf