Susumu RG1005P-57R6-D-T10
RG1005P-57R6-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-57R6-D-T10
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-57R6-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-57R6-D-T10
QUANTITY
RG1005P-57R6-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-57R6-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-57R6-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-57R6-D-T10
Related LinksRG1005P-5, RG1005P-57R6-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-57R6-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-57R6-D-T10
IC REG BUCK ADJ 1A 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU ULTRA 33MHZ HP 44-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 950MA 190 MOHM datasheet.pdf
IC POE CTRLR 13W 20QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf