Susumu RG1005P-6340-W-T1
RG1005P-6340-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-6340-W-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-6340-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-6340-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-6340-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-6340-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-6340-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-6340-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-6340-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-6340-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-6340-W-T1
IC AMP HBT GAAS 850MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A SPAK-3 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DL 60POS SMD datasheet.pdf
RES 9.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 120 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIG/ANALOG 4 PWM/SS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf