Susumu RG1005V-1181-C-T10
RG1005V-1181-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1181-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.18K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1181-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1181-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1181-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1181-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1181-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1181-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1181-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1181-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1181-C-T10
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 6V datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 8pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 26M datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf