Susumu RG1005V-1241-C-T10
RG1005V-1241-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1241-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1241-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1241-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1241-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1241-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1241-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1241-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1241-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1241-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1241-C-T10
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DIE COPALUM SEALED 69066 10-8AWG datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 56MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf