Susumu RG1005V-1431-W-T1
RG1005V-1431-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1431-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1431-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1431-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1431-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1431-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1431-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1431-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1431-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1431-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1431-W-T1
MEMORY CARD FLASH 30GB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT D 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8 OHM datasheet.pdf