Susumu RG1005V-1540-W-T5
RG1005V-1540-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1540-W-T5
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1540-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-1540-W-T5
QUANTITY
RG1005V-1540-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1540-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1540-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1540-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1540-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1540-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1540-W-T5
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 40TQFN datasheet.pdf
IC PWM DOUBLER MONITOR 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf