Susumu RG1005V-1780-W-T1
RG1005V-1780-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1780-W-T1
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1780-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1780-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1780-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1780-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1780-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1780-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1780-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1780-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1780-W-T1
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 8POS DL SMD AU datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 18.9"L X 16"W datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 68-137V datasheet.pdf
25U RACK ENCLOSURE SERVER CABINT datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf