Susumu RG1005V-2210-B-T5
RG1005V-2210-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2210-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2210-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-2210-B-T5
QUANTITY
RG1005V-2210-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2210-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2210-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2210-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2210-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2210-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2210-B-T5
CONN HEADER VERT .100 24POS 15AU datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SSD 2GB MSATA SATA II datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf