Susumu RG1005V-2321-W-T1
RG1005V-2321-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2321-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2321-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-2321-W-T1
QUANTITY
RG1005V-2321-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2321-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2321-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2321-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2321-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2321-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-2321-W-T1
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=250FT datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming Lighting eSIP-7C datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 16.38MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf