Susumu RG1005V-2551-P-T1
RG1005V-2551-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2551-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2551-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-2551-P-T1
QUANTITY
RG1005V-2551-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2551-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2551-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2551-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2551-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2551-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-2551-P-T1
CONN PLUG 16POS W/FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 WW datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE D 32POS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf