Susumu RG1005V-3400-C-T10
RG1005V-3400-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-3400-C-T10
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-3400-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-3400-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-3400-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-3400-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-3400-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-3400-C-T10
Related LinksRG1005V-3, RG1005V-3400-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-3400-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-3400-C-T10
REGULATOR 5V 1A 3PSIP VERT datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064"D .135"L datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 300W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
THMWHL ASS'Y W- LKOUTS 1-7VSBL datasheet.pdf
AMMETER 0-5.3A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
ARISO RECEIV 12W 8PNP datasheet.pdf