Susumu RG1005V-821-W-T5
RG1005V-821-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-821-W-T5
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-821-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-821-W-T5
QUANTITY
RG1005V-821-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-821-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-821-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-821-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-821-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-821-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-821-W-T5
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC COUNTER U/D 4BIT BIN 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SSD 2.5" SATA 480GB PE MLC COM datasheet.pdf
LRG MINIC RECPT MALE 25C 18 AWG datasheet.pdf