Susumu RG1608N-1131-C-T5
RG1608N-1131-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1131-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1131-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1131-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1131-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1131-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1131-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1131-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1131-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1131-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1131-C-T5
TRANS NPN 400V 4A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC DO214AB datasheet.pdf
RES 549 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2AAA POWERED DB9F 232 TO TB485 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 88MA 26.8 OHM datasheet.pdf
SMA(M) REVERSE POL RG-58 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOTION SENSOR V TYPE 5V DC 200CM datasheet.pdf