Susumu RG1608N-1242-D-T5
RG1608N-1242-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1242-D-T5
Brief Description
RES SMD 12.4KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1242-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1242-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1242-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1242-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1242-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1242-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1242-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1242-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1242-D-T5
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 10 POS datasheet.pdf
CUSTOM 2-PART PVC COVER RAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
RIF-1-RPT-LV-230AC/1X21MS datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 16V T/H datasheet.pdf