Susumu RG1608N-132-C-T5
RG1608N-132-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-132-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-132-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-132-C-T5
QUANTITY
RG1608N-132-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-132-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-132-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-132-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-132-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-132-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-132-C-T5
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
IC LENS DRIVER 9-CHAN 32-LFCSP datasheet.pdf
SSD 120GB SCSI datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTRL POT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD P-P 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf