Susumu RG1608N-1331-W-T5
RG1608N-1331-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1331-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1331-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1331-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1331-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1331-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1331-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1331-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1331-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1331-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1331-W-T5
HEATSHRNK POLY 1 1/4" BLK 48"5PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
2000 PPR 0.375 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 63V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
RIBBON WAX 4 WIDE WITH TDP43 datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf