Susumu RG1608N-1431-D-T5
RG1608N-1431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1431-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.43KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1431-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1431-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1431-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1431-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1431-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1431-D-T5
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
SENS PROX M18 8MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 2A datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR RA SQP TIN 10POS datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 0.5A USM datasheet.pdf