Susumu RG1608N-1471-W-T1
RG1608N-1471-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1471-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1471-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1471-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1471-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1471-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1471-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1471-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1471-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1471-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1471-W-T1
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
FIXED IND 4.6UH 9A 10.4 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 400 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf