Susumu RG1608N-1782-W-T5
RG1608N-1782-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1782-W-T5
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1782-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1782-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1782-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1782-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1782-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1782-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1782-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1782-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1782-W-T5
SWTCH MINI SPST-NO 16A PIN PLNGR datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC751LC4 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf