Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-680MC
CDRH12D78/ANP-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-680MC
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.7A 97 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-680MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-680MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-680MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-680MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)97 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-680MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-680MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-680MC
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MCE20K datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf