Susumu RG1608N-2100-W-T5
RG1608N-2100-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2100-W-T5
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2100-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2100-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2100-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2100-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2100-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2100-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2100-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2100-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2100-W-T5
ADAPTER SCA MULTI INT TERMINATOR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 280MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
POWER STRIP 7.38"15A 3OUT 6'CORD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X20-1/8X2-1/4 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 10MM datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X2 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf