Susumu RG1608N-2103-C-T5
RG1608N-2103-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2103-C-T5
Brief Description
RES SMD 210KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2103-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-2103-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-2103-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2103-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2103-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2103-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2103-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2103-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2103-C-T5
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC BUFF CMOS LVL/SFTR N-I SOT353 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
STAR RING AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
LED BAY T-3 1/4 RED 630NM 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23 datasheet.pdf
FUSE 250A 1000V 2TN/110 AR UR datasheet.pdf