Vishay/Sprague CWR26HB106JCFA\HR
CWR26HB106JCFA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106JCFA\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106JCFA\HR.pdf
Availability of CWR26HB106JCFA\HR
QUANTITY
CWR26HB106JCFA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106JCFA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106JCFA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106JCFA\HR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106JCFA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106JCFA\HR Details Description
Related parts for CWR26HB106JCFA\HR
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 4M datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSIN 6POS DUAL 4.2MM datasheet.pdf
ANT RIGHT ANGLE SMA 2.4GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 6.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
470UF 385V 35X45MM 85C 12000H datasheet.pdf