Susumu RG1608N-2263-B-T5
RG1608N-2263-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2263-B-T5
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2263-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-2263-B-T5
QUANTITY
RG1608N-2263-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2263-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2263-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2263-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2263-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2263-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2263-B-T5
DIODE ZENER 8.2V 400MW ALF2 datasheet.pdf
EDSTRG40SDILX datasheet.pdf
WIRELESS DEVICENET MASTER UNIT datasheet.pdf
HUMIDITY INDICATOR 3 SPOT 125PCS datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 480 MOHM datasheet.pdf
IC MPU SITARA 600MHZ 324NFBGA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf