Susumu RG1608N-2552-D-T5
RG1608N-2552-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2552-D-T5
Brief Description
RES SMD 25.5KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2552-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2552-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2552-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2552-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2552-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2552-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2552-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2552-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2552-D-T5
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 25A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
SCOPEMETER 100 MHZ B/W MED UNIV datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf