Susumu RG1608N-3242-C-T5
RG1608N-3242-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3242-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3242-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-3242-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3242-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3242-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3242-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3242-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3242-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3242-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3242-C-T5
CONN RING 6 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
ADAPTER SCSI 3TERM INT ACTIVE datasheet.pdf
CONN PLUG ADPT 36PIN ROUND GOLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 5% BP 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 5A 32 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf