Susumu RG1608N-3402-B-T1
RG1608N-3402-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3402-B-T1
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3402-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-3402-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-3402-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3402-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3402-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3402-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3402-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3402-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-3402-B-T1
DSUB CABL-AMM25G/ AE25G / AFM25G datasheet.pdf
CONN RCPT-RJ45 W/.3M CORD GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
HINGED COVER 50X95MM TRANSPARENT datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SKT datasheet.pdf