Susumu RG1608N-3652-D-T5
RG1608N-3652-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3652-D-T5
Brief Description
RES SMD 36.5KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3652-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3652-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3652-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3652-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3652-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3652-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3652-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3652-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3652-D-T5
TEST POINT PC MULTI PURPOSE WHT datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 SGL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMPC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO213AB datasheet.pdf