Susumu RG1608N-3832-D-T5
RG1608N-3832-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-3832-D-T5
Brief Description
RES SMD 38.3KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-3832-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-3832-D-T5
QUANTITY
RG1608N-3832-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-3832-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-3832-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-3832-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-3832-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-3832-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-3832-D-T5
FAN AXIAL 80X38MM 220/240VAC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf