Susumu RG1608N-392-W-T1
RG1608N-392-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-392-W-T1
Brief Description
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-392-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-392-W-T1
QUANTITY
RG1608N-392-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-392-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-392-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-392-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-392-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-392-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-392-W-T1
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A 6-TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IGBT 600V 65A 290W TO-247 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 350VAC 2AG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
RES SMD 0.0015 OHM 0.5% 3W 3637 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf