Susumu RG1608N-4642-W-T5
RG1608N-4642-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4642-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4642-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-4642-W-T5
QUANTITY
RG1608N-4642-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4642-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4642-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4642-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4642-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4642-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4642-W-T5
LED LT BAR SQ 4CHIP SUP RED DIFF datasheet.pdf
BOARD TERMINAL STD TURRET 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 8POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
470UF 10V 6,3X11 datasheet.pdf