Susumu RG1608N-6811-B-T1
RG1608N-6811-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-6811-B-T1
Brief Description
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-6811-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-6811-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-6811-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-6811-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-6811-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-6811-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-6811-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-6811-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-6811-B-T1
TVS DIODE 150VWM TO220 datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf