Susumu RG1608N-7150-W-T5
RG1608N-7150-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7150-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7150-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-7150-W-T5
QUANTITY
RG1608N-7150-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7150-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7150-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7150-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7150-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7150-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7150-W-T5
IC REG LDO 1.26V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
MINI PV CTW 15AU 18-20 AWG datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED T-1 18V .100" BI-PIN BASE datasheet.pdf
FPA/C DI 0.5M 1771-IAD2WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES NETWORK 14 RES 330 OHM 9SRT datasheet.pdf
2200UF 25V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf
Quad, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/∑C On-chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf